Вход на сайт

Эл. почта:
Пароль:

Регистрация на сайте

Фамилия: Область:
Имя: Населенный пункт:
    Отчество: Номер телефона:
    Эл. почта: Компания:
      Пароль: Должность:
      Повторите пароль: Год начала работы:
      Фото:
      С правилами размещения объектов согласен

      Забыли пароль?

      Укажите эл. почту — мы вышлем Вам новый пароль для входа
      Эл. почта:

      Проблема на сайте

      Закрыть
      Ваш email:
      (необязательно)
      Расскажите нам, что случилось

      Публичное обращение Совета ХРО АСНУ

       Скачать в pdf

       

      Публічне звернення Ради ХРО АФНУ

      ПРО ВІДРОДЖЕННЯ ДОВІРИ ДО ПРОФЕСІЇ РІЕЛТОР,

      НЕДОПУЩЕННЯ КОНФЛIКТУ IНТЕРЕСIВ В РОБОТI

      ТА ЗАПУСК ПЕРШОЇ В ХАРКОВІ МЛС (СИСТЕМИ ОБМІНУ ЕКСКЛЮЗИВНИМИ ПРОПОЗИЦІЯМИ)

       

      Шановні ріелтори, власники, покупці, орендарі нерухомого майна!


      У поточний момент ринок нерухомості переживає свої не найкращі часи: складне політичне та економічне становище нашої держави — України, значно скоротили обсяг та вартість операцій на ринку нерухомого майна.

      Поряд з цим, значний негативний вплив на ринок ріелторських послуг додає низька довіра населення до профессії ріелтор в цілому, яка має під собою реальне підґрунтя. Відбувається відтік потенційних клієнтів -власників, покупців, орендарів нерухомості на стихійний ринок. Відмова від послуг ріелторів на користь самостійної купівлі-продажу нерухомості на неорганізованному, стихійному ринку та масовий опір багатьох ріелторів цьому процесу у вигляді застосування «чорних» технологій, вже мають негативні наслідки як для самого ринку нерухомості, так і, насамперед, для професійних ріелторів:

      • - переважна кількість об’єктів на ринку нерухомості — це інформаційний мусор, що не має нічого спільного з реальними пропозиціями (більше 50%);
      • - значущий розбіг між цінами експозицій та вартістю реально укладених угод (в середньому близько 30%);
      • - одночасне існування пропозицій близьких за характеристиками об’єктів як по захмарно завищеним так і по казково заниженим цінам і, як наслідок, перевищення розумно-достатнього сроку експозиції об’єктів від потрібних для ефективного продажу 1-6 місяців до незрозумілих 1-3 років;
      • - внаслідок недотримання законодавства при укладанні угод - великий ризик виникнення великої кількості проблемних об’єктів нерухомості у майбутньому;
      • - розквіт шахрайства та інші.

      За таких умов, сьогодні як ніколи, ми ризикуємо втратити не тільки попит на професійні ріелторські послуги, а й саму професію ріелтора в Україні в цілому. І це, не зважаючи на те, що операції на ринку нерухомості сміливо можна віднести на почесне третє місце найбільш важливих для життедіяльності людини потреб після отримання медичної допомоги та надання юридичних послуг при здійсненні правосуддя.

      Професійна та найбільш активна ріелторська спільнота, беручи на себе відповідальність за майбутній розвиток професії, не має наміру миритись з існуючим положенням речей і прагне якнайскорішого позитивного змінення ситуації на ринку ріелторських послуг, повернення ії у цівілізаційне русло та у відповідність до міжнародних норм, шляхом відродження довіри до професії ріелтор в Україні в цілому і в Харківському регіоні зокрема.

      Для успішного подолання цієї кризи професійній ріелторській спільноті необхідно вирішити наступні питання:

      1. Об’єднатись на засадах дотримання правил, норм та технологій, що, перш за все, мають на меті захист інтересів своїх клієнтів — власників, покупців, орендарів нерухомого майна. Забезпечити виконання цих норм і правил та активно пропагувати роботу ріелторів, що дотримуються їх у своїй професійній діяльності. Кінцева мета — професійний ріелтор, що дотримується в своїй роботі справедливих, але жорстких норм і правил — є бажаним для потенційних клієнтів на відміну від посередника, що керується в своїй діяльності лише отриманням прибутку за будь яку ціну.

      2. Перепозиціонувати ріелтора як професійного продавця найбільш важливого матеріального актива людини -нерухомого майна. Натомість зараз ріелтор сприймається більшістю населення як посередник, що за допомогою інформаційного спама та особистої нав’язливості є перепоною до укладання угоди між власником та покупцем чи орендарем нерухомості, тому найкращою його заміною є інтернет- портал з продажу нерухомого майна.

      3. Викорінити практику виникнення конфлікту своїх особистих інтересів з інтересами покупців, орендарів та власників нерухомості. Наразі такий конфлікт виникає щоразу, коли ріелтор підписує безкоштовний ексклюзивний договір з власником нерухомого майна, та намагається при цьому отримати свою комісійну винагороду з покупця, орендатора нерухомості чи іншого ріелтора, що представляє інтереси покупця в можливій угоді.

      Як перші суттєві кроки до вирішення цих питань, Рада Харківського регіонального осередку Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України, пропонує всім активним та небайдужим ріелторам харківського регіону, прийняти участь у обговоренні та якнайскорішому прийнятті, найбільш мотивованними професійними учасниками ринку, двох важливих документів: Кодексу Ріелтора та Правил МЛС.

      Кодекс Ріелтора складається з Кодексу етики та Стандартів практики, та є щось на зразок Конституції для практикуючих ріелторів, що встановлює принципи та регулює правила роботи, співробітництва та особистої відповідальності за якість послуг перед своіми Клієнтами та іншими ріелторами, що також підписали та виконують цей Кодекс.

      Правила МЛС конкретизують деякі технічні та практичні питання стосовно системи обміну ексклюзивними пропозиціями об’єктів нерухомості. Основна перевага МЛС в тому, що ця система належатиме не стороннім особам, порталам та власникам сайтів, а безпосередньо самим ріелторам. Технічна можливість МЛС вже існує, але без прийняття вищевказаних документів у жорсткій редакції, що захищає, перш за все, інтереси наших Клієнтів та добросовісних ріелторів, Мульти лістингова система не запрацює, або ще більш дискредитує професію ріелтора.

      Затвердження та підписання Кодексу Ріелтора та Правил МЛС вже найближчим часом, зробить можливим використання всіх переваг співробітництва між ріелторами з допомогою МЛС, інструменту, що робить ріелторську послугу такою бажаною для переважної кількості клієнтів по всьому світу.

      Шановні коллеги, професійні ріелтори Харкова, області та всієї України, або ми самі вирішимо свої злободенні питання, або вони вирішаться без нас на користь порталів та «чорних маклерів».

      Будь першим, щоб не пасти задніх! Єднаймося!

      Рада Харківського регіонального осередку

      Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України


      Голова ХРО АФНУ Попов О. В.

      Члени Ради ХРО АФНУ: Балака І. М., Каган Б. Ю., Кобзан С. М., Правдін А. Г., Черкасова Л. М., Якимова С. В.